Co s sebou do porodnice - Děti a miminka

 
 
 
 
 
 
 

Co s sebou do porodnice

 

Co nezapomenout přihodit do tašky do porodnice

Seznamů nutných potřeb do porodnice jsou všude spousty. My jsme se zaměřili na ty věci, které opravdu potěší a zpříjemní vám život!

Seznam věcí, které budete nejspíš potřebovat během pobytu v porodnici, se dá rozdělit do několika kategorií:

-hygienické potřeby
-doklady
-plenky pro miminko
-ostatní
To vše si zabalíte podle doporučení, kterých je nepřeberné množství na webu i v porodnicích. My vybereme drobné nezbytnosti: tedy to, co by nemělo chybět, abyste se cítila co nejlépe a trochu i jako doma. Tento pocit dělají drobnosti, věci, na které jste zvyklá: oblíbený polštářek, plyšák, mp3 s oblíbenými písničkami, nebo slušivé podkolenky. Každá podle svého. Psychika rodičky i šestinedělky je nesmírně důležitá, tak proč si dělat nepříjemně ještě nemocničním andělíčkem a žabkami do vody...

Nezbytné drobnosti
Na sál určitě nezapomeňte jelení lůj (při dýchání hodně vysychají rty), nějakou sladkost pro rychlou energii a láhev vody. Oceníte i žvýkačky pro osvěžení dechu (celý den rodíte, někdy přijde ještě císařský řez, takže pak ležíte nějakou dobu na JIPce a teprve pak se vám poštěstí vyčistit si zuby...). Užijete také velkou osušku na sprchování.

Po porodu budete potřebovat hlavně mobilní telefon (s větším kreditem), a proto si nezapomeňte nabíječku!

Pantofle se doporučují omyvatelné, abyste s nimi mohla i do sprchy - ideálně k použití pouze pro pobyt v porodnici. Abyste však v nepohodlných a nezdravých žabkách nemusela chodit i po pokoji a po nemocnici, přibalte ještě jedny hezčí a pohodlné botičky, i když lodičky bychom doporučili asi nechat raději doma...Kdo ví, miminko bude třeba hezky spinkat a vy budete mít čas na časopis nebo knížku. Určitě se vám z hormonů dost roztočí hlava, takže rozhodně nevybírejte nic, co vyžaduje soustředěný pohled - dejte přednost lehčímu žánru.

Nejen v zimě oceníte něco, v čem se budete moct bez přílišného ostychu promenádovat po chodbě a přitom vás to nebude nikde škrtit (časté vážení dětí, sprchování, toaleta, návštěvy...): pěkný župan, svetr, kabátek, pléd - záleží na ročním období a na vašich zvyklostech, ale chodby bývají plné návštěv, někdy jsou jich plné i pokoje. K tomuto promenádovacímu kompletku užijete ponožky nebo podkolenky, při chození po nemocnici může být chladno od nohou.

Hygienická výbava
Hodit se budou i papírové kapesníky, kapky do nosu (na zvlčení nosní sliznice - stačí vincentka apod., vhodné hlavně po císaři), bepanthen (na bradavky i na opruzeniny) a případně gel z dubové kůry na hemoroidy. Nezapomeňte vlhčené ubrousky pro miminko. Přibalte alespoň základní líčení, odličovací pomůcky a kosmetiku a nezapomeňte na zrcátko! Potěší vás i přítomnost oblíbených pečovacích krémů (to udělá dobře na těle i na duši) a antiperspirant (ne moc parfémovaný, aby vás miminko ještě poznalo)! A možná budete ráda, že máte v kufříčku také manikúru (alespoň nůžtičky a pilník).

V případě císařského řezu se hodí fén na vysoušení jizvy a mýdlo bez parfémů na její sprchování. Ručníků na šestinedělí spotřebujete víc - mějte zvlášť na horní a zvlášť na dolní polovinu těla, kvůli očistkům. I proto jsou vhodnější tmavší barvy. Menší ručník na ruce se neztratí. Praktické jsou také tzv. kalhotky do porodnice - vyrobené ze speciálního pružného materiálu. Výhodou kalhotek je, že se lehce dají přeprat v ruce a rychle schnou. Díky těmto vlastnostem budete mít i v porodnici stále po ruce čisté prádlo.

Nezapomeňte ani vaše obvyklé léky.

Noční košile volte rafinovaně, ať se nemusíte celá vyhrnovat při každém kojení, otevírat brány k prsům nebo rozepínat padesát knoflíčků. Kromě ní budete potřebovat ještě kojenecké podprsenky (pro pobyt v porodnici raději bez kostice), případně obyčejné elastické bezešvé podprsenky. Určitě je dobré mít po ruce i zmíněné vložky do podprsenky, předejdete tak mokrým skvrnám na podprsence a oblečení.

Několik postřehů na závěr

Z nemocniční stravy (Výjimkou není bohužel ani hrachová kaše nebo knedlo vepřo zelo!) mají někdy děti bolavá bříška. Takže s sebou masážní olejíček nebo nahřívací láhev. Jedno vlastní oblečení pro miminko je výhodou, někdy se stane, že zrovna chybí dost čistých erárních. Také budete potřebovat celý set na cestu domů. Přibalte k němu i rychlozavinovačku nebo dečku, kterou můžete miminko ještě přikrýt. V porodnici vám většinou nějaké nabídnou, ale je to neosobní. Případně bavlněnou čepičku pro miminko pro případ, že bude chladná noc.

Nazapomeňte ani na něco, co bude jen miminka: hračku, na kterou se může v postýlce dívat, když se probudí. A vezměte s sebou nafukovací kruh. Nikoli na kojenecké plavání, ale na sezení po porodu...

V čem domů?
Všude se píše, že vaše bříško po porodu nebude mít ještě svůj tvar. To nebude mít ještě dlouho. Vezměte tedy něco, co jste nosila asi tak v 5. až 6. měsící těhotenství. Ano, taková je realita, ale nebojte, jen přechodně na pár týdnů.

Zdá se vám toho mnoho? Netřeba jet do porodnice s kufry! Věci pohodlně doveze tatínek další den. Hlavně je mějte všechny připravené doma tak, aby se zavazadlo dalo jen popadnout, protože porod může být rychlý nebo tatínek může mít problém s výběrem těch správných krémů.

A dobrá rada na závěr: Jakmile zjistíte, že něco nepotřebujete, ihned to odesílejte zase domů. Nejhorší je stěhovat se poslední den z porodnice jak z měsíční dovolené. A to se stane ani nevíte jak!

článek čerpá z serveru www.zena.cz

Nahoru

 
 
 
 
Reklama http%3A%2F%2Fwww.detiamiminka.cz%2Fcihlicky-pro-deticky%2Fcihlicky-pro-deticky-2x24ks.html
 

Navštívené produkty 

 

naposledy navštívené produkty

 
 
 
Online-květiny Designové osvětlení Facebook Kvalitní postele z masivu Artikul


TOPlist