Informace o materiálech - Děti a miminka

 
 
 
 
 
 
 

Informace o materiálech

Materiály použité k výrobě moderních plen

 

Biobavlna

je bavlna pěstovaná za přísných ekologických podmínek, bez využití pesticidů, vhodná pro děti s citlivou pokožkou

Bambus

je pěstován za přísných ekologických podmínek bez použití pesticidů, je přirozeně antibakteriální a má o 60% vyšší savost než bavlna

Konopí

na rozdíl od bavlny lze pěstovat v mnoha klimatických podmínkách s minimální spotřebou vody, při jeho pěstování se nepoužívají žádné herbicidy a jen minimum pesticidů. Vlákno konopí je 10x silnější než vlákno bavlny o stejné hmotnosti, což se projeví vyšší savostí 100% polyester je neuvěřitelně jemný, i po mnoha vypráních netvrdne, rychle schne, má dobrou sací schopnost, ale je hůře prodyšný, proto je vhodné kombinovat tyto pleny s maximálně prodyšnými kalhotkami (vlněnými, fleecovými) a nejsou vhodné v horkých letních dnech používat tam, kde je horší cirkulace vzduchu (jako např. dlouhé cesty v autosedačce).

Materiály používané k výrobě svrchních kalhotek

Vlněné kalhotky

Vlna vyrábí se ze surové ovčí vlny s vysokým obsahem lanolinu – mají desinfekční a hojivé účinky. Nevýhodou je, že se praním lanolin z vlny vymývá – je tedy nutné kalhotky po každém vyprání impregnovat v lanolinové kůře. Lanolin je hořké chuti a proto nechutná roztočům, což činí vlnu materiálem antialergickým. Vlna též dokáže nasát velké množství tekutiny, dlouhodobá sací schopnost je 2x větší než u bavlny. Navíc jsou kalhotky krásně prodyšné a doporučují se zejména v letním období, kdy se pokožka dítěte nezapařuje díky sacím schopnostem vlny a vytvoření vzduchových mezer mezi vlákny, které snižují komunikaci vnějšího a vnitřního prostředí- tzn. že se horko k pokožce dostane jen v omezeném množství. V zimě tyto kalhotky díky výše uvedeným fyzikálním vlastnostem hřejí. Vlňáčky není nutné prát po každém použití neboť močí regenerují, stačí je po každém použití vyvětrat a nechat proschnout. Pokud dojde k ušpinění stolicí, postižené místo vypereme žlučovým mýdlem a pak potřeme lanolinovou impregnací. Celé kalhotky se perou 1x za 1-2 měsíce s následnou celkovou impregnací v lanolinové kůře. Fleeceové kalhotky-fleece výborně prodyšný a vodoodpudivý materiál, jednoduchý na údržbu, rychle schne. Neperte s ručníky či jinými žmolkujícími materiály – žmolkuje se – jde však o vadu čistě estetickou na funkčnost nemá vliv. Při přímém naléhání mokré plenky na kalhotky provlhne, proto není vhodný do autosedaček či nošení v baby šátku.

Kalhotky s PUL zátěrem

polyuretan je využívám výrobci sportovního oblečení – je prodyšný, ale nepropouští vlhkost a pachy. Prodyšnost je však menší než u kalhotek vlněných či fleecových. Není nutné prát po každém použití, stačí otřít vlhkým hadříkem a nechat uschnout. Rychle schnou. Lze prát spolu s plenami na 60°.

Fleece

fleece se vyrábí většinou pomocí recyklace z PET materiálů(např PET lahve).Je velmi hřejivý,prodyšný .

Kompletní nabídku moderních látkových plen naleznete ZDE

© Copyright 2015 ditevbavlnce.cz

Nahoru

 
 
 
 
Reklama http%3A%2F%2Fwww.detiamiminka.cz%2Fcihlicky-pro-deticky%2Fcihlicky-pro-deticky-2x24ks.html
 

Navštívené produkty 

 

naposledy navštívené produkty

 
 
 
Online-květiny Designové osvětlení Facebook Kvalitní postele z masivu Artikul


TOPlist