Boby a sáňky - Děti a miminka

 
 
 
 
 
 
 

Jak vybírat sáňky a boby

Mnoho novopečených maminek a tatínků tak pomalu začíná přemýšlet o tom, nezmění-li narození děťátka jejich oblíbený způsob trávení zimních dovolených.
Malí zimní sportovci-Miminko v rodině ale vůbec nemusí znamenat vzdání se tradičních zimních sportů a radovánek, právě naopak. Typicky zimní aktivity je jen potřeba volit vždy úměrně věku dítěte a dodržovat při nich o maličko opatrnější režim. Základem je dostatečně teplé oblečení s nepromokavou úpravou. Při sebemenším promočení částí oděvu je potřeba dostat dítě do tepla a převléct ho do suchých svršků. Při náročnějších sportech, jako je lyžování nebo bruslení, patří samozřejmě k nezbytnému „oblečení" i ochranná helma. Samotná doba pobytu venku nesmí být příliš dlouhá, aby nedošlo k nachlazení nebo přepínání dětského organismu. Pokud se ale z vašeho dítěte vyklube nadšený sportovec, budete překvapení, kolik má energie.
Začínáme se zimními sporty-Nejdříve je potřeba ty nejmenší se sněhem seznámit pomocí jednodušších aktivit, jako jsou zimní procházky, bobování a sáňkování, koulování nebo stavění sněhuláka. Zprvu v nich budete hrát hlavní roli vy, čím bude dítě starší, tím bude při hrách samostatnějším. A kdy vlastně se zimními sporty u dětí začít? Jakmile se naučí bez problémů chodit a běhat, což může být ve věku 2,5 roku, 3 let i později.
Sáňky, boby, pekáče-Nejsnazším zimním sportem pro nejmenší je pochopitelně sáňkování. Vybírejte pro něj mírnější svahy bez překážek a stromů. Naprosto nevhodné jsou kopce v blízkosti silnice, i kdyby po ní projelo jedno auto za hodinu. Při nákupu vhodných „vozidel" pro sjíždění kopečků pořizujte nejprve ta, která jdou dobře ovládat, nejlépe s brzdami. Nejrůznější pekáče a lopaty se při chvilce nepozornosti stávají pro dítě neřiditelnými, obzvlášť na strmějších kopcích. Proto patří pod zadečky starších dětí a spíše na mírné svahy. Postupem času se vaše dítě naučí sáňkovat i bez vás, zcela samostatně. Váš dohled je ale i nadále zcela nezbytný.

© Copyright 2016 detiamiminka.cz

Kompletní nabídku sání a bobů naleznete ZDE

 
 
 
  • / JPG

Nahoru

 
 
 
 
Reklama http%3A%2F%2Fwww.detiamiminka.cz%2Fcihlicky-pro-deticky%2Fcihlicky-pro-deticky-2x24ks.html
 

Navštívené produkty 

 

naposledy navštívené produkty

 
 
 
Online-květiny Designové osvětlení Facebook Kvalitní postele z masivu Artikul


TOPlist