Skladování mateřského mléka - Děti a miminka

 
 
 
 
 
 
 

Skladování mateřského mléka

Skladování mateřského mléka

Mateřské mléko se může v lednici skladovat 24 hodin a v mrazáku až 3 měsíce (samozřejmě při teplotě -18°C a nižší).Před zamražením je potřeba MM nejdříve zchladit v lednici. A postup rozmražování je samozřejmě opačný - pomalu rozmražovat - nejdříve lednice, poté pokojová teplota a nakonec ohřát ve vodní lázni. Případně rozmrazit pod tekoucí studenou vodou.

Hlavně nepoužívat mikrovlnku, která ničí spoustu vitamínů v MM! Nejlepší je mít v lednici speciální nádobu na mateřské mléko a do ní 24 hodin sbírat MM a tu pak celou zamrazit. Před uložením MM do lednice počkáme až se zchladí na pokojovou teplotu, když přiléváme MM k mléku, které je již v lednici, musíme ho nejdříve zchladit na pokojovou teplotu. Nepřiléváme ho hned po odsátí z prsu. Na skladování MM se prodávají přímo skleničky či kelímky i s víčky.

Mléko by se mělo zamrazit co nejrychleji a nejúčinněji, naopak by nemělo projít příliš šokem při rozmrazování, takže, postupně rozmražovat - mražák ---> lednice ----> teplá vodní lázeň. Případně se dá rozmrazit pod tekoucí vodou, kdy se pomalu přidává teplota. K ohřívání rozhodně nepoužívat mikrovlnku, ničí se tím cenné vitamíny a další látky a mléko se nerovnoměrně ohřívá. Doba použitelnosti se počítá od vyskladnění z mražáku, když vyndáte mléko z mražáku a dáte ho do lednice, tak tam může být tak 12 hodin. Když dáte mléko do pokojové teploty, tak do pár hodin by se mělo spotřebovat.

Kompletní nabídku potřeb pro kojení a těhotné maminky naleznete ZDE

Nahoru

 
 
 
 
Reklama http%3A%2F%2Fwww.detiamiminka.cz%2Fcihlicky-pro-deticky%2Fcihlicky-pro-deticky-2x24ks.html
 

Navštívené produkty 

 

naposledy navštívené produkty

 
 
 
Online-květiny Designové osvětlení Facebook Kvalitní postele z masivu Artikul


TOPlist